Przeglądy przydomowych oczyszczalni ścieków – wymysł producentów czy niezbędna konieczność?

Chcielibyśmy rozpocząć cykl artykułów ukierunkowanych na przydomowe oczyszczalnie ścieków w aspekcie ich przeglądów i serwisów.

W Polsce w ostatnich latach systematyczne wzrasta ilość instalowanych POŚ, które następnie pracują w bardzo zróżnicowanych warunkach eksploatacyjnych w tym gruntowo-wodnych. Do tych warunkach dochodzi też niestety często niska świadomość użytkowników POŚ, którzy nie stosują się do wymagań i wprowadzają do kanalizacji substancje, które w oczyszczalni nie powinny się znaleźć.

Co Państwo sądzicie o tej kwestii?

2 odpowiedzi do “Przeglądy przydomowych oczyszczalni ścieków – wymysł producentów czy niezbędna konieczność?”

  1. Mam oczyszczalnię od ponad 3 lat, z napowietrzaniem. Nie brałem nigdy przeglądów, bo instalator montujący urządzenie powiedział mi, że to urządzenie nie wymaga żadnych przeglądów. Teraz mam problem, bo najpierw spaliła się sprężarka (podobno od zapchanego filtra), a potem rozsączanie przestało odbierać. Mój kierownik budowy (bo instalator się wypiął, skończyła się gwarancja) powiedział, że stosowałem za dużo Domestosa i innej chemii a zamiast chemii powinienem używać środków biodegradowalnych, nie stosowałem bakterii, no i powinienem mieć profesjonalne przeglądy. Nic o tym nie wiedziałem i teraz mam problem, bo trzeba robić nowe rozsączanie.

Dodaj komentarz